Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega

Nõustun
Aeg võitja valikuni?

Uus teema   Vasta teemale    Hange.ee foorum -> Kõik Hange.ee keskkonnast
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
UrmasR

PostitusPostitatud: Teis Apr 20, 2010 8:00 pm    Teema: Aeg võitja valikuni? Vasta viitega
Miski on ikkagi mäda selle võitja valiku tähtajaga? Vaatasin just huvi pärast neid enda pakkumisi ja avastasin tähtaegades ühe väikese vastuolu. Asi on selles, et hankes märgitud tähtaeg tööde alustamisega kohe mitte kuidagi ei klapi võija kuulutamiseni lubatud tähtajaga. See keerab ju ka minu kui pakkuja ajalised graafikud võimaliku võidu korral untsu, sest oma ajagraafikus arvestan ka hanke võidu võimalusega ja sinna kirjutatud tööde alustamise tähtajaga. Saan aru, et paljudel on seal taga sulgudes soovituslik, aga kas Teil on võimalik oma programmis teha veel mingi uuendus juurde, mis juhiks hanke korraldaja tähelepanu ebakõladele tööde alguse ja hanke võitja valimise tähtaja vahel. Ma ei tea, kas ma nõuan või ootan Teilt liiga palju. Tervitustega!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
glorious
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 21, 2010 4:06 pm    Teema: Re: Aeg võitja valikuni? Vasta viitega
UrmasR kirjutas:
Miski on ikkagi mäda selle võitja valiku tähtajaga? Vaatasin just huvi pärast neid enda pakkumisi ja avastasin tähtaegades ühe väikese vastuolu. Asi on selles, et hankes märgitud tähtaeg tööde alustamisega kohe mitte kuidagi ei klapi võija kuulutamiseni lubatud tähtajaga. See keerab ju ka minu kui pakkuja ajalised graafikud võimaliku võidu korral untsu, sest oma ajagraafikus arvestan ka hanke võidu võimalusega ja sinna kirjutatud tööde alustamise tähtajaga. Saan aru, et paljudel on seal taga sulgudes soovituslik, aga kas Teil on võimalik oma programmis teha veel mingi uuendus juurde, mis juhiks hanke korraldaja tähelepanu ebakõladele tööde alguse ja hanke võitja valimise tähtaja vahel. Ma ei tea, kas ma nõuan või ootan Teilt liiga palju. Tervitustega!

Kui võitja valimise etapp on näiteks järgmine 22.04.10 - 06.05.10 ja tööde algusesk on pandud 22.04.10 (soovituslik) siis on see situatsioonipõhiselt võimalik.

Hange lõppeb 22.04.10 võitja valitakse samal päeval ja töödega alustatakse vastavalt võitja ja korraldaja vahelisele kokkuleppele.
Tagasi üles
UrmasR

PostitusPostitatud: Kolm Apr 21, 2010 5:19 pm    Teema: Vasta viitega
Oh, muidugi on mõned tööde alguse määratud tähtajad reaalsed ja kattuvad võitja valiku ajaga, aga minu 5-st lõppenud pakkumisel, kellel on veel aega võitja valikuks, peaksid soovituslikult tööd olema juba lõpetatud. Saan täiesti aru, et Teie ei saa hankekorraldajat sundida tegema valikut, aga varsti võib juhtuda see, et enam pole Teil pakkujaid, kellelt hanke võidu korral raha küsida, sest mulle tundub juba rohkem see hanke keskkond hinnauuringutena ning ei ole mõtet pakkumisi enam teha.
Tagasi üles
glorious
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 9:51 am    Teema: Vasta viitega
UrmasR kirjutas:
Oh, muidugi on mõned tööde alguse määratud tähtajad reaalsed ja kattuvad võitja valiku ajaga, aga minu 5-st lõppenud pakkumisel, kellel on veel aega võitja valikuks, peaksid soovituslikult tööd olema juba lõpetatud. Saan täiesti aru, et Teie ei saa hankekorraldajat sundida tegema valikut, aga varsti võib juhtuda see, et enam pole Teil pakkujaid, kellelt hanke võidu korral raha küsida, sest mulle tundub juba rohkem see hanke keskkond hinnauuringutena ning ei ole mõtet pakkumisi enam teha.

Vastasin teie küsimusele ühe näitega. Kui te ei saanud sellest aru siis palun tooge mõni konkreetne näide, et saaksin situatsiooni hanke lõpp ja tööde alustamise tähtaegadega konkreetsemalt lahti seletada.

Miks te keskkonnast pigem negatiivsel arvamusel olete jääb minule arusaamatuks.

Te olete võitnud 32-st pakkumisest 5 hanget.
Nendest 32-st hankest on veel lõppemata 4 ja võitja valimise etapis 5 hanget, seega lõppenud hankeid on 23 hanget.
Nendest 23-st hankest olete teie võitnud 5, kaotasite 10 hanget (valiti keegi teine võitjaks) ja võitjata jäi 8 hanget.

Teie hanke võidu protsent on ca. 22%
Minu arvates on see väga hea tulemus.

Selle tulemuse parandamiseks on teil näiteks võimalik lisada enda ankeedi alla tehtud töödest pilte aga seda te seni teinud pole.

Milline oleks teid rahuldav tulemus?
Mida te peate silmas "hinnauuringute" all?
Tagasi üles
UrmasR

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 12:09 pm    Teema: Vasta viitega
Küsin siis samuti ühe näite varal - palun vaadake hanget 19041. Kuidas kommenteerite? Selliseid näiteid ei ole vähe.
Tagasi üles
glorious
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 12:48 pm    Teema: Vasta viitega
UrmasR kirjutas:
Küsin siis samuti ühe näite varal - palun vaadake hanget 19041. Kuidas kommenteerite? Selliseid näiteid ei ole vähe.

Hanke pakkumiste tegemise lõpp 31.03.10
Tööde teostamise algus 12.04.10 (SOOVITUSLIK)
Võitjat võimaldab Hange.ee keskkond valida 31.03.10 - 24.04.10

Ehk hanke korraldajal on võimalik valida võitjat 12 päeva enne tööde algust, kui ta seda ei tee on loogiline, et tööde algustähtaeg liigub edasi. Nagu ka hankes märgitud on see algusaeg "soovituslik", seega täpne tähtaeg selgub tellija ja teostaja vahelisel läbirääkimisel.

Mida te siiski pidasite silmas oma üleelmises postituses "hinnauuringu" all?
Tagasi üles
UrmasR

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 1:00 pm    Teema: Vasta viitega
Kiigates aegajalt "Lõppenud hanked" rubriiki on millegipärast ikka väga vähe võitja väljakuulutamisega lõppenud hankeid, kuigi konkreetselt ei viitsi statiliselt neid arve välja tuua ega pole minu asigi, aga tekkiski arvamine , et need hanked tunduvad nagu rohkem hinnapäringutena. Varsti lihtsalt ei ole Teil enam pakkujaid kui nad näevad, et pakkuminstele puuduvad reageeringud.
Selle minu poolt toodud näite varal ma tõingi välja selle vastuolu, mida hakne korraldaja võiks mitte teha kui tekivad lahknevused tähtaegades.
Tagasi üles
glorious
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 2:20 pm    Teema: Vasta viitega
Tsiteerin::
Kiigates aegajalt "Lõppenud hanked" rubriiki on millegipärast ikka väga vähe võitja väljakuulutamisega lõppenud hankeid, kuigi konkreetselt ei viitsi statiliselt neid arve välja tuua ega pole minu asigi, aga tekkiski arvamine , et need hanked tunduvad nagu rohkem hinnapäringutena.

Ei saa ikka päris täpselt aru mida te silmas peate "hinnapäring" all või miks te seda negatiivses toonis välja toote?

1 variant.
- Isikul on soov ehitada, tal on kindel eelarve, näiteks 50 000.-
- Ta korraldab hanke ja loodab saada häid pakkumisi.
- Saab mitmeid pakkumisi kaasaarvatud tema poolt soovitud hinna raames
- Hanke korraldaja vaatab teda huvituva pakkuja ankeeti (hinnanguid, statistikat, MTR, teave äriregistrist, tehtud tööde pilte, tasulist lisainfot jne.) ning valib võitja

2 variant.
- Isikul on soov ehitada, tal on kindel eelarve, näiteks 50 000.-
- Ta korraldab hanke ja loodab saada häid pakkumisi.
- Saab mitmeid pakkumisi, kuid kõik pakkumised on suuremad kui tema eelarve.
- Hanke korraldaja vaatab pakkumised üle ja selgub, et tal pole võimalik võitjat valida kuna kõik pakkujad on teinud kõrgemaid pakkumisi kui tema eelarve on.
Hankele ei valita võitjat ja hanke korraldaja postitab hankesse peale võitja valimise etappi põhjenduse miks ta võitjat ei valinud.

Mõlemad variandid on reaalsed ja loogilised hanke lahendused vaba turumajanduses.
Ühegi tellija rahakott pole kummist, alati vaadatakse hinda ning pakkuja referentse ja siis valitakse või ei valita võitjat.

On arusaamatu miks peaks ehitaja hülgama keskkonna kus tal on võimalik tööd saada ja temalt ei küsita selle teenuse eest ennem raha kui ta on hanke võitnud?
See aeg on ammu möödas kus igale hinnapakkumisele järgnes tellimus ja ei tule loodetavasti ka enam kunagi tagasi - kuna see situatsioon rikkus turgu ja ettevõtjate arusaama töö tellija ja teostaja vahekorrast.

See on normaalne olukord, et firmad teevad hinnapakkumisi, mõnele ei saa enam kunagi vastust, mõni vastab, et liiga kallis ja mingi osa nendest läheb töösse.
Kui kõik hinnapakkumised peaksid tellimuse tooma siis võiks ju üldse mitte pakkumisi teha vaid kohe ehitama hakata ja hiljem tellijale hind öelda - maksa ära.

Tagasi Hange.ee teema juurde...

See kuu on korraldatud 284 hanget (nendest paljud on veel võitja valimise või pakkumiste faasis) ja võitjaid on välja valitud 47-l hankel.
Keskmiselt on võitjaga hangete protsent 25%

Miks jääb 75% hangetest võitjata? Teie süüdistate sellest Hange.ee-d või tellijat, meie võiks öelda, et süüdi on pakkuja - tehku rohkem ja paremaid pakkumisi. Tegelikkuses pole "süüdi" mitte keegi vaid see on normaalne ja tavaline tööprotsess.
Kes saab sellest aru kasutab keskkonda ja võidab hankeid, kes seda ei mõista loobub kasutamises ja töödest mis ta hange.ee kaudu oleks saanud.

Kuna võitjata lõppenud hankeid pole mõtet "prügikasti visata" siis järgmise nädala alguses avame uue teenuse kus peale hanke võitja valimise etappi on võimalik osta hanke korraldaja kontakte ja talle otse enda teenuseid pakkuda.
Usume, et igal tellijal on hea meel kui talle helistab korralik ehitaja või materjalide müüja ja pakub enda teenust tellijale sobiliku hinnaga... ning samuti saab ehitaja endale tööd.

Tsiteerin::
Selle minu poolt toodud näite varal ma tõingi välja selle vastuolu, mida hakne korraldaja võiks mitte teha kui tekivad lahknevused tähtaegades.

Kõike ei saa automatiseerida või piirata kuna siis muutuks keskkonna kasutamine liiga keerukaks.
Mingis osas peab kindlasti jääma nii pakkujale kui tellijale ruumi ise otsuseid langetada ning läbi rääkida.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Hange.ee foorum -> Kõik Hange.ee keskkonnast Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes
Hinnangutega
ettevõtete andmebaas